Toptan Enerji Satışı

Yıllardır süregelen kabarık faturalara çare toptan enerji satışı!

Ülkemizin enerji açısından kısır bir durumda olduğu hepimizce malum. Türkiye, doğal kaynaklarının yetersiz olması ve mevcut kaynakların da yanlış kullanılması sonucu yaşanan darboğaz, sonuç olarak enerji birim fiyatının yükselmesine sebep olmakta. Bu duruma devlet tekeli de eklenince, tüketiciler açısından enerji pahalılığı daha da dramatik hale gelmekte. Bugüne kadar, akıllı sayaçlar gibi çeşitli alternatifler ile soruna çözüm aranmaya çalışılıyordu. Ancak bunun yetersiz kaldığı ortada. Dolayısıyla halen yeni bir çözüme ihtiyaç duyulmakta.

Neyse ki, ülkemizde yaşanan özelleştirme rüzgarı sonunda enerji sektörüne de yansımış durumda. Enerji Bakanlığının öncülüğünde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun gerçekleştirdiği son düzenlemeler ile birlikte artık serbest teşebbüs enerji sektöründe faaliyet gösterebilecek. Bunun tüketiciler açısından anlamı ise daha ucuz enerjinin artık mümkün olduğu.

Yapılan düzenlemelere göre, aylık belirli bir limitin üzerinde enerji kullanacağını taahhüt eden tüketiciler, 'serbest tüketici' konumuna yükselmeye hak kazanarak, özel enerji şirketleri ile satış anlaşması yapabilecekler. Bu satış anlaşması ile birlikte, tüketiciler uygun gördükleri birim fiyat üzerinden enerji alabilecekler. Şirketler ise, üreticilerden kullanılmamış enerjiyi daha ucuza toptan olarak aldıkları için, tüketicilere de daha ucuza satabilecekler. Devlet ise bu alana yatırım yapmak zorunda kalmayacağı için büyük bir yükten kurtulmuş olacak. Sonuç olarak bu gelişmeden herkes yararlanacak. Dolayısıyla toptan enerji satışı büyük avantajlara gebe.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.