Toptan Elektrik

Pek çok tüketicinin en önemli sorunlarından biri olan elektrik faturalarının kabarıklığı, enerji piyasalarına gelen yenilenme dalgası ile ortaya çıkmış olan toptan elektrik satışı ve dağıtımı uygulamaları ile artık çözüme biraz daha yaklaşmış durumda.

Özelleştirmenin sonucu olarak artık enerji sektörü daha dinamik hale gelmekte. Bu da doğrudan daha ucuz ve kaliteli enerji tüketiminin önünü açan bir gelişme. İlk etapta bir özel şirketten elektrik alabilmek için "serbest tüketici" konumuna sahip olmak gerekmekte. Bunun içinse her yıl Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen minimum enerji tüketim sınırına erişebilmek lazım. 2012 yılı için bu sayı sene de 5.000 kWh oluyor; yani yaklaşık olarak 150 liralık bir aylık elektrik faturası ödemeye denk düşmekte. Enerji şirketleri ise enerji üreticilerinden toplu olarak daha ucuza aldıkları enerjiyi yine daha ucuz olarak anlaşmalı müşterilerine satabilme hakkına sahip oluyorlar. Dolayısıyla oteller, restoranlar, kafeler vb. işletmeler bu durumdan yararlanmaya son derece müsait. Serbest tüketiciliğin kapsamı ise ileride çok daha genişleyecek; önümüzdeki yıllarda limitin tamamen ortadan kaldırılması ve her tüketicinin otomatik olarak "serbest tüketici" haline getirilmesi yüksek bir olasılık olarak durmakta.

Sonuç olarak görülebileceği üzere toptan elektrik uygulaması, hem piyasalara yeni bir canlılık getirecek olması hem de tüketicilere daha ucuz elektrik kullanabilme olanağı sağlayacak olması bakımından ülkemizde yaşanan en önemli gelişmelerden biri.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.