Toptan Elektrik Satış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirdiği yeni düzenlemeler ile birlikte önü açılan toptan elektrik satış anlayışı artık pek çok tüketici için kabarık faturalara bir çözüm umudu haline gelmiş durumda. Serbest piyasanın rekabet ve daha iyi hizmet verme yarışına sebep olması ucuz faturaların önünün açılmasına sebep olacak en önemli detay. Öte yandan yeni enerji piyasası anlayışı uzun vadede ülke ekonomisine de katkıda bulunacak gibi görünmekte.

Peki toptan elektrik satış nasıl çalışacak?

Öncelikle, elektrik serbest tüketicisi, aylık olarak belirli bir eşiğin üzerinde elektrik kullanımında bulunan tüketiciyi belirlemek için oluşturulmuş bir kavram. Önceleri daha seyrek olarak rastlanan ve genelde büyük kuruluşları kapsayan bu küme şimdilerde EPDK'nın yeni kararıyla kapsamını çok daha ilerletecek. Yıllık 5.000 KWh elektrik tüketen tüm özel ve tüzel kişiler artık serbest tüketici konumuna sahip olabilecek, böylece salt TEDAŞ'a bağımlı kalmaksızın alternatif elektrik dağıtım şirketleri ve aracılarıyla anlaşarak enerjiyi uygun gördüğü şartlar altında temin edebilecek. Yani bir anlamda elektrik dağıtımındaki tekel uygulaması geride bırakılarak rekabetin önü açılmış olacak; bu da sonuçta son kullanıcıya daha uygun ücretli elektrik enerjisi olarak yansıyacak.

Görülebildiği gibi, toptan elektrik satış kavramı büyük avantajlara gebe olan bir atılım. Dolayısıyla da kamuoyunda önemli bir ilgi toplamış durumda. Önümüzdeki yıllarda bu durumun daha da yaygınlaşacağı kesin gibi.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.