Sık Sorulan Sorular

TEDAŞ Dışında Bir Elektrik Tedarikçisinden Elektrik Almak İçin Hangi Koşullar Gerekmektedir?

TEDAŞ dışında elektrik alabilmeniz için Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulu'nun belirlediği üzere yıllık elektrik tüketiminizin 5.000 kWh ve üzeri olması gerekmektedir. Bu durumda TEDAŞ genel dağıtıcı kalmak koşuluyla siz elektrik alacağınız firmayı direkt olarak özgürce seçme hakkına sahip olmaktasınız.

Serbest Tüketici Nedir? Serbest Tüketici Olabilmem İçin Ne Yapmam Gerekmektedir?

Serbest tüketici elektrik faturası diğer elektrik kullanıcılarına göre fazla gelen ve bu tutarı her ay ödemek durumunda kalan kullanıcı için belirlenen bir sıfattır. Serbest tüketici olabilmek için ise aylık elektrik tüketiminin 150 TL ' den fazla olduğunu kanıtlamak üzere geçmiş elektrik faturalarının belgelerini göstermeniz yeterlidir. Bundan sonraki aşamada seçtiğiniz bir kurumla elektrik tedariğinizi sağlayabilirsiniz.

Özel Elektrik Dağıtım Firmaları Nasıl Oluyor da Elektriği Daha Ucuza Verebiliyorlar?

Elektrik dağıtıcıları toptan bir şekilde ciddi sermayeler yatırarak elektriği alıyorlar. Bu miktarlar ölçülemeyecek derecede ciddi rakamlar olduğu için toplamda oldukça indirimli alınabilmektedir. Ucuza toptan alınan elektrik de yine indirimli bir şekilde elektrik tüketicisine yansıtılır.

Elektrik Firmasıyla Anlaşmam Durumunda TEDAŞ'tan Tamamen Kopmuş mu Olacağım?

Elektriğin kaynağı ve ana toptan dağıtıcı elektrik merkezi TEDAŞ olarak kalmaktadır. Sizin için değişen tek unsur elektrik faturanızı ödediğiniz yerin değişmesi olacaktır. Onun dışında herhangi bir konuda sormak ya da danışmak istediğiniz bir konuda yine anlaştığınız elektrik dağıtım firması sizinle ilgilenecektir.

Başka Bir Elektrik Dağıtıcısından Aldığım Elektrik Herhangi Bir Arıza Ya da Düzensizliğe Neden Olur mu?

Alacağınız elektrik indirimi ve buna bağlı olan şirket elektrik dağıtımı konusunda yetkili ve bilgili olacaktır. Sizin açınızdan hiçbir değişiklik olmamakta alışkanlıklarınızı değiştirecek unsurlar bulunmamaktadır. Eskiden olduğu gibi elektriğinizi düzenli ve kesintisiz olarak alırsınız ve hiçbir ekstra arızayla karşılaşmazsınız.

Elektrik Dağıtım Firmasıyla Anlaşmamız ve Geçiş Sırasında Elektrik Almamda Sıkıntı Yaşar mıyım?

Elektrik firmaları dağıtım ve aktarma sırasında oldukça profesyonel ve sistemli çalışmaktadır. Dolayısıyla elektrik dağıtım firmasına geçme sürecinizde elektriğinizde herhangi bir aksama ya da kesiklik yaşanmayacaktır.

BAZ ENERJİ ve Diğer Enerji Firmalarından Birine Geçmemin Avantajı Ne Olacaktır?

Enerji dağıtım firmaları TEDAŞ tan elektriği ucuza ve toptan aldıkları için size de uygun fiyatlı elektrik sağlarlar. Dolayısıyla Baz Enerji ile çalışmanız sizden herhangi bir şey götürmeyeceği gibi paranızı cebinize koyarak kara geçmenizi sağlar.

Neden BAZ ENERJİ'den Elektrik Tedarik Etmeliyim?

Baz Enerji oldukça sağlam ve teknik olarak son derece yeterli kadrosuyla her türlü sorunuza cevap verecek ve bir sorunuz olduğunda sizin için atanmış olan müşteri temsilcisiyle yanınızda olacaktır. Ayrıca çevreci ve doğa sevgisi bilincinin içinde olan Baz Enerji sizin adınıza ağaç dikerek hiçbir şey yapmadan doğaya katkıda bulunmanıza vesile olmaktadır.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 13.7644 13.8195
Euro 12.0952 12.2670

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.