Serbest Tüketici

Serbest tüketici aylık elektrik masrafı ve ödediği miktar belli bir limiti aşan firma sahipleri için kullanılan isimdir.

Serbest tüketici sıfatına sahip olmak için aylık enerji giderinizin 150 TL ve üzeri olması gerekmektedir.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu ( EPDK)' nun belirlediği 150 TL ve üzeri elektrik masrafı olan vatandaş ya da şirket sahibi artık serbest tüketicidir ve belli farklı ayrıcalıkları mevcuttur.

Harcadığı elektriğin daha ucuza mal olması için başvuruda bulunmak gibi ayrıcalıkları olan serbest tüketici istediği elektrik dağıtım firmasıyla anlaşma ve elektriğinin yüzde otuzlara varan indirimlerle alabilme yetisine sahiptir.

Bu hakkı elde ettikten sonra istediği elektrik dağıtıcı firmasıyla anlaşarak hiçbir alışkanlığını ya da işlem prosedürünü değiştirmeden yalnızca aboneliğini değiştirerek TEDAŞ' ın abonelik yaptırımlarından çok daha uygun fiyata elektriğini kullanabilmektedir. Baz Enerji de piyasanın önemli ve tecrübe sahibi elektrik tedarikçilerinden biri olarak serbest tüketiciye elektriğini indirimli bir şekilde uygun tarifelerden yararlanmasını sağlayarak hizmet vermektedir.

Dolayısıyla serbest tüketici konumundaki kişi ya da kişiler, zaten yeterince fazla olan elektrik masraflarını bir miktar daha geriye çekerek belki de bir elemanın aylık masrafını çıkarabilmekte ve giderlerinde ciddi tasarruf elde edebilmektedirler.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 13.7644 13.8195
Euro 12.0952 12.2670

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.