İndirimli Elektrik Şirketleri

Enerji sektöründe yeni bir dönem açılıyor ve yeni yeni ortaya çıkmaya başlamış olan indirimli elektrik şirketleri bunda önemli bir role sahip. Bilindiği gibi, kabarık elektrik faturaları hepimizin şikayetçi olduğu bir konu, ve bugüne kadar çözüm uğrunda atılan adımlar hep yetersiz kalmaktaydı. Ülkemizin enerji açısından pek elverişli bir konumda olduğu söylenemez. Bu duruma gelişen ekonomi ve artan nüfus sonucu ortaya daha fazla enerji ihtiyacı çıkması da eklenince, Bakanlığın sektöre yaptığı milyar dolarlık yatırımlar bile sorunu çözmeye yetmemekteydi. İşte geçtiğimiz aylarda, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun son düzenlemeleri ile artık daha radikal bir çözüm alternatifi ortaya çıkmış durumda.

Yeni dönemin farkı, artık özel şirketlerin enerji piyasasında yer alarak doğrudan alışveriş sürecinde bulunabilecek olmaları. Diğer bir deyişle, tüketiciler artık elektriği uygun buldukları özel şirketlerden satın alabilecekler. Bu devletin yıllardır süren tekelci anlayışının son bulması demek. Yapılan düzenlemeler sonucu, artık aylık en az 150 liralık elektrik faturası ödemeyi taahhüt etmiş olan işletme ve kuruluşlar, 'serbest tüketici' olarak adlandırılıcak. Serbest tüketiciler ise doğrudan özel elektrik şirketleriyle anlaşabilecekler. İndirimli elektrik kullanabilme imkanı sağlayan bu şirketler, kullanılmamış elektriği daha önceden ve toptan olarak ucuza alabileceklerinden dolayı, kendi müşterilerine de daha ucuza satabilecekler. Yani indirimli elektrik şirketleri, uzun zamandan beri herkesin arzuladığı daha düşük fatura hayalinin gerçekleşmesinde kilit rol oynayacaklar.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.