İndirimli Elektrik Satan Firmalar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun yeni yönetmelikleri ile birlikte artık indirimli elektrik satan firmalar enerji sektöründe faaliyet gösterebilecekler. Ülkemizin uzun yıllardır içinde bulunduğu enerji pahalılığı ve sürekli eklenen zamlar düşünüldüğünde bu gelişmenin tüketiciler açısından ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılabilir.

Her sektörde yaşanan özelleştirme dalgasının bir sonucu olan özel enerji şirketleri, artık ucuz elektrik kullanabilmenin anahtarını taşıyorlar. Tüketiciler yeni düzenlemeler sonucu artık doğrudan özel şirketler ile elektrik satın alma anlaşmaları yapabilecekler.

Öncelikle bir özel enerji şirketinden elektrik alabilmek için "serbest tüketici" konumuna sahip olmak gerekmekte. Serbest tüketici olabilmek içinse her yıl EPDK tarafından belirlenen minimum enerji tüketim limitine erişmek zorunluluğu var. İçinde bulunduğumuz yıl için 5.000 kWh olan bu limit yaklaşık olarak 150 liralık bir aylık elektrik faturası ödemek demek. Bu kullanım oranını faturaları ile belgelendirebilen tüketiciler ilgili kuruma başvurarak serbest tüketicilik konumuna yükselebiliyorlar.

İndirimli elektrik satan firmalar ise ister kendi elektriklerini kendi üreterek isterlerse de kullanılmamış elektriği daha önceden toplu olarak satın alabileceklerinden dolayı kendi müşterilerine de aynı şekilde toplu ve indirimli olarak satabilecekler. Böylece de elektrik birim fiyatı önemli ölçüde düşürülebilecek. Denildiği gibi, bu imkan şu an için sadece serbest tüketici konumundakilere açık olsa da önümüzdeki günlerde serbest tüketicilik kriterlerinin çok daha hafifletileceği kaçınılmaz gibi gözükmekte.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.