İndirimli Elektrik Hesaplama

Kamuoyunda geniş yankı bulan yeni enerji düzenlemeleri sonucu pek çok tüketici de indirimli elektrik hesaplama ile ilgili uygulamaları yakından takip ediyor. Türkiye'nin elektrik ile ilgili sıkıntılarının geçmek bilmediği hepimizce biliniyor. Her ne kadar geçmişe kıyasla daha iyi bir konumda olsak da, artan nüfus ve gelişen sanayi dolayısıyla talep hep artıyor. Bu da faturalara daha yüksek birim fiyat olarak yansıyor. Devletin enerjideki tekelci uygulaması sürdükçe bu durumun değişmesi çok zordu. Ancak neyse ki, Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yeni yönetmelikler ile enerjide yeni bir dönemi başlattı.

Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumunun son kararıyla önü açılan bu durum, kısa sürede pek çok şirketin bu alana girmesiyle ve / veya girmeye hazırlanmasıyla sonuçlandı. Yıllık olarak belirli bir miktarda elektrik tüketiminde bulunan aboneler artık enerji ihtiyaçlarını kendilerinin seçtiği şirketler üzerinden karşılayabilecekler. Şirketler elektriği daha önceden toptan olarak daha düşük birim fiyata aldıklarından dolayı müşterilerine de daha ucuza satabilmekteler. Bu da elbette abonelerin daha hesaplı elektrik kullanabilmeleri anlamına gelmekte. Ayrıca bu anlayış ile piyasaya gelecek olan rekabet de bir diğer olumlu özellik. Süreç henüz yeni, ama toptan elektrik satışı önümüzdeki günlerde kesinlikle daha fazla yaygınlık kazanacak. Yani kamuoyunun bu gelişmelere olan ilgisi son derece yerinde. İndirimli elektrik hesaplama ile ilgili çabalar da sürecin oturması ile daha fazla netlik kazanacak.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.