Enerji Toptan Satışı

Türkiye'de yaşanan özelleştirme dalgasının bir sonucu olarak yenilenen enerji piyasası artık enerji toptan satışı ve dağıtımına olanak vermekte. Bu gelişmenin tüketiciler için büyük avantajlara gebe olduğu ise bir gerçek.

Yapılan bu düzenleme, elektrik kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması, dağıtım sırasında oluşan kayıpların engellenmesi, denetim ve yenileme gibi maliyetlerin devlet tarafından değil de özel teşebbüslerce yapılması, böylece hem devlete olan masrafın düşürülmesi hem de canlı bir enerji sektörü oluşturulması amacıyla yapılmış durumda. Düzenlemenin sonucu olarak gittikçe ivmelenerek artan sayıda özel elektrik firmalarının piyasaya girmesiyle güçlenen rekabet ve daha kaliteli hizmet yarışı da sonuçta toplumun birçok kesiminin avantajına dönüşecek.

Bu doğrultuda ortaya çıkan kavramlardan biri de serbest tüketicilik. Serbest tüketicilik kavramı, aylık olarak belirli bir eşiğin üzerinde elektrik kullanımında bulunan tüketiciye karşılık düşmekte. Önceleri daha seyrek olarak rastlanan ve genelde büyük kuruluşları kapsayan bu tanım artık EPDK'nın yeni yasası kapsamını çok daha yaygınlaşacak. Yıllık 5.000 KWh elektrik tüketen tüm özel ve tüzel kişiler artık serbest tüketici konumuna sahip olabilecekler, böylece de TEDAŞ gibi kurumlardan bağımsız olarak serbest şirketler ile elektrik alımı anlaşması yapabilecekler. Bu da elbette daha ucuz elektrik kullanımını olanaklı kılabilecek.

Dolayısıyla enerji toptan satışı hem faturaların azaltılması hem de dolaylı olarak ülkenin enerji kaynaklarının daha verimli ve akıllıca kullanılmasına sebebiyet vereceğinden dolayı son derece önemli bir gelişme.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.