Enerji Dağıtımı

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen, Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun yeni yasal düzenlemeleri ile birlikte Türkiye artık hem enerji üretimi hem de enerji dağıtımı alanlarında yeni bir döneme adım atmış bulunmakta.

Türkiye'de geçtiğimiz birkaç yılda çok sayıda sektör devlet tekelinden kurtularak özelleştirildi. Enerji piyasası da bu yeni gelişme ile birlikte artık tepeden tırnağa özel şirketlerin faaliyetlerine açık hale gelmiş durumda. Bu durum doğal kaynakların ve dağıtım hatlarının daha verimli kullanılabilmesinin önünü açacağı gibi, tüketiciler için de oldukça avantajlı durumlar yaratacak. Bilindiği gibi Türkiye'nin sürekli olarak artan bir enerji ihtiyacı var. Artan nüfus ve gelişen ekonomi sebebiyle ortaya çıkan bu durum, nihai olarak enerjide dışa bağımlılık ve bunun sonucu olarak da enerji pahalılığına sebep olmaktaydı. Artık bu durum özel şirketler arasında yaşanacak rekabet sebebiyle geride kalacak. Daha avantajlı hizmet sunarak daha çok müşteri kazanmak isteyen şirketler enerjide birim fiyatlarında indirime giderek tüketicilere daha ucuz enerji kullanabilmenin imkanını sağlayacaklar.

Sistem şöyle çalışacak; önceden toptan olarak alınması sonucu daha ucuza gelen kullanılmayan enerji, tüketiciye de bu sebeple daha ucuza sunularak satılabilecek. Bunun için toptan alışveriş konseptinin enerji sektörüne uygulanması da denilebilir. Kimi çekincelerin aksine ise, süreç tamamiyle devlet kontrolünde olduğu olacak. Dolayısıyla işlem sonucunda hiçbir sorun, pürüz veya hukuki sakınca ortaya çıkması beklenmemeli. Enerji dağıtımı böylece özel şirketler tarafından daha hesaplı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.