Elektrikte İndirim

Yeni düzenlemeler ile birlikte artık elektrikte indirim fırsatının önü açılmış durumda. Bu durum ile çok bağlantılı olan bir kavram ise 'serbest tüketici'. Elektrik serbest tüketicisi, aylık olarak belirli bir eşiğin üzerinde elektrik kullanımında bulunan tüketiciyi belirlemek için oluşturulmuş bir isim. Önceleri daha az rastlanan ve çoğunlukla büyük kuruluşları kapsayan bu kavram şimdilerde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun (EPDK) yeni kararıyla kapsamını çok daha ilerletecek. Yıllık 5.000 KWh elektrik tüketen tüm özel ve tüzel kişiler artık serbest tüketici konumuna sahip olabilecek, böylece sadece TEDAŞ'a bağımlı kalmaksızın alternatif elektrik dağıtım şirketleriyle anlaşarak enerjiyi uygun gördüğü şartlar altında satın alabilecek. Yani elektrik dağıtımındaki tekel uygulaması geride bırakılarak rekabetin önü açılmış olacak; bu da sonuçta müşteriye daha uygun ücretli elektrik enerjisi olarak yansıyacak.

Peki elektrikte indirim nasıl olacak?

Mantık şöyle; önceden toptan olarak alınarak daha ucuza gelen kullanılmayan elektrik, tüketiciye de bunun sonucu olarak daha ucuza satılabiliyor. Süreçse tamamiyle devletin kontrolünde olduğu için işlem sonucu hiçbir pürüz ortaya çıkması mümkün değil.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.