Elektrik Pazarlama Şirketleri

Yenilenen enerji piyasaları yönetmelikleri ile birlikte gerçekleşen özelleştirmeler sonucu artık tüketiciler doğrudan elektrik pazarlama şirketleri ile alışveriş gerçekleştirerek elektriklerini istedikleri yerden alabilecekler.

Enerji piyasalarının son birkaç yıldır hızlı bir şekilde özelleştirilmeye başlanması ve yeni yeni gelişen enerji borsası ile değişen alışkanlıklar, oluşan yeni alternatifler ve sektöre kazandırılan dinamik bir süredir kamuoyunun malumu. Avrupa Birliği ile uyumu yakalamak ve çağa yetişmek amacıyla harekete geçen Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) çıkardığı son düzenleme medyada kendine yer edindi. Tüketiciler merak ediyor, bu düzenleme ile hayatımıza girecek yenilikler nelerdir? Özellikle işin ekonomik boyutu herkesin odağında. Özel elektrik şirketlerinin sayılarının giderek artmasıyla ortaya çıkan rekabet ortamı elbette elektriğin alım ve satımında, toptan satış kavramı ile türlü avantajlar doğuracak.

Bu anlamda, özel bir elektrik şirketi ile çalışmak demek serbest piyasa ekonomisinin getirdiği rekabet ve dolayısıyla daha ucuz, daha kaliteli hizmetten faydalanabilmek demek. Elektriği daha ucuza alan ve böylece müşterisine de daha düşük birim fiyat sunabilen bu şirketler uzun vadede olduğu kadar kısa vadede de belirgin bir avantaj sunmakta. Üstelik tüm bunlar sırasında kullanımla ilgili hiçbir alışkanlığınızı değiştirmenize gerek kalmadan. Sayaçların okunması, faturalandırma, arıza ve müdahale gibi konular halen yerel dağıtıcının sorumluluğunda ve tüm süreç devlet güvencesinde. Elektrik pazarlama şirketleri Türkiye'de daha verimli ve daha hesapli elektrik kullanabilmenin önünü açıyor.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.