Elektrik Enerjisi Satan Firmalar

Ülkemizin uzun yıllardır aşamadığı bir sorun olan enerji pahalılığı, yenilenen düzenlemeler ile ortaya çıkan elektrik enerjisi satan firmalar ile artık bir çözüm alternatifine kavuşmuş durumda. Bilindiği gibi, hem enerji kaynaklarımızın kısıtlı oluşu hem de talebin her geçen gün daha da artıyor oluşundan dolayı uzun süredir enerji alanında bir rahatlamaya kavuşamamıştık. Ancak yeni düzenlemeler artık büyük küçük tüm doğal kaynakların özel teşebbüsler tarafından enerji üretimi amacıyla değerlendirilebilmesine olanak sağladığı için ucuzluk da uzak bir hayal olmaktan çıkmış durumda.

Son birkaç yıldır yapılan yatırımların hacmi yaklaşık 25 milyar dolar şeklinde gözüküyor. Bununla birlikte enerji kapasitesinin katlanmasında bayrağı taşıyan özel girişimciler sadece yurtiçinden de değil. Büyüyen enerji piyasaları doğal olarak yabancı sermayeyi de buraya çekmekte. Sayılar büyük; elektrik üretiminde 35, doğal gazda 10, akaryakıtta ise 40 milyar dolarlık bir piyasa hacmi söz konusu. Bir süredir hızla ilerleyen yerli ve yabancı şirketler arasındaki ortaklaşma, mevcut finansal gücü arttırdığı gibi enerji sektörünü uzun zaman önce özelleştirmiş yabancı ülkelerde tecrübesini geliştirmiş olan bu firmaların bilgilerini de ülkemize kazandırmalarını sağlıyor.

Ancak elektrik enerjisi satan firmalar ile doğrudan enerji anlaşması yapabilmek için 'serbest tüketici' adı altında sunulan haklara sahip olmak gerekmekte. Aylık yaklaşık 150 liralık elektrik faturası ödüyor olmaya denk gelen serbest tüketicilik, önümüzdeki günlerde ödeme limitinin daha da aşağı çekilecek olmasıyla çok daha geniş kitlelerin erişebileceği bir hak haline gelecek.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.