Elektrik Dağıtım

Yeni enerji düzenlemeleri ile birlikte elektrik dağıtım alanında yaşanan gelişmeler artık tüketiciler için daha hesaplı enerji alışverişini mümkün hale getirmiş durumda.

Enerji pahalılığı Türkiye'nin uzun yıllardan süre gelen sorunlarından biri. Tüketiciler her ne kadar bu durumdan şikayetçi olsalar ve daha ucuz / daha az enerji kullanabilmenin alternatiflerini değerlendirmeye çalışsalar da elektrik alanında gözle görülür bir fiyat düşüşü elde edebilmenin pek de mümkün olduğu söylenemez. Türkiye'nin enerji konusunda dışa bağımlı oluşu artan nüfus ve gelişen ekonominin etkisiyle enerjiye daha fazla ihtiyaç duymayla birleşince sorunun şiddeti de artmakta elbette. Ancak bu pahalılığın çok önemli bir sebebi de devletin enerji üretim, dağıtım ve satışındaki tekel konumuydu. Artık yapılan yeni yasal düzenlemeler ile bu dönem geride kaldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) artık elektrik enerjisi sektörünü tamamiyle özel teşebbüslerin faaliyetine açmış olarak ucuz elektrik kullanabilmenin de önünü açtı. Artık birkaç senedir varolan bu durum ile birlikte artık tüketiciler elektriklerini istedikleri elektrik dağıtım firmasından temin edebilmekteler. Tabii özel şirketlerin bir sektörde olması demek rekabet ortamı ve haliyle daha fazla müşteri kazanabilmek için sunulan indirimler demek. Ucuz elektrik kullanabilmenin önünü açan şey de bu. Şimdilik serbest tüketici olarak adlandırılan ve aylık belirli bir miktar elektrik tüketeceğini taahhüt etmiş kullanacılara verilen bu imkan zamanla birlikte tüm tüketici gruplarına açık hale gelecek ve böylece artık Türkiye'de ucuz elektrik kullanabilmek mümkün olacak.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.