Elektrik Dağıtım Şirketleri Listesi

Enerji piyasasının kapsamlı bir şekilde özelleşmesiyle birlikte ortaya çıkan çok sayıda özel elektrik şirketi tüketiciler tarafından elektrik dağıtım şirketleri listesi incelenerek öğrenilebilir.

Sistem şöyle çalışacak; önceden toptan olarak alınması sonucu daha ucuza gelen kullanılmayan enerji, tüketiciye de bu sebeple daha ucuza sunularak satılabilecek. Bunun için toptan alışveriş konseptinin enerji sektörüne uygulanması da denilebilir. Kimi çekincelerin aksine ise, süreç tamamiyle devlet kontrolünde olduğu olacak. Dolayısıyla işlem sonucunda hiçbir sorun, pürüz veya hukuki sakınca ortaya çıkması beklenmemeli.

Öncelikle bir özel enerji şirketinden elektrik alabilmek için "serbest tüketici" konumuna sahip olmak gerekmekte. Serbest tüketici olabilmek içinse her yıl EPDK tarafından belirlenen minimum enerji tüketim limitine erişmek zorunluluğu var. İçinde bulunduğumuz yıl için 5.000 kWh olan bu limit yaklaşık olarak 150 liralık bir aylık elektrik faturası ödemek demek. Bu kullanım oranını faturaları ile belgelendirebilen tüketiciler ilgili kuruma başvurarak serbest tüketicilik konumuna yükselebiliyorlar.

Özel elektrik şirketleri bu aşamadan sonra daha önceden toplu olarak ucuz birim fiyatla aldıkları enerjiyi yine daha ucuz şekilde müşterilerine satabiliyorlar. Bu işlem ise daha sonra enerji borsasına giriş ile devam ediyor. Böylece de elektrik satış alanında bu yeni uygulama ile ucuza elektrik alabilmek mümkün olmuş oluyor. Tüketiciler, elektrik dağıtım şirketleri listesi aracılığı ile hangi şirketler ile iletişim kuracaklarını öğrenebilirler.

 

Döviz Kurları

Alış Satış
USD 9.5793 9.6177
Euro 8.3656 8.4844

İnsan Kaynakları

Baz Enerji iş ve staj başvuruları e-posta, posta ve bireysel görüşme ile yapılabilir.
ik@bazenerji.com.tr

Bayi Girişi

İstatistikler

indirimlielektrik.com üzerinden yapılan
serbest tüketici başvurusu sayısı:
Dün 0 , Toplam 62370 Başvuru.

Enerji tüketiminiz yıllık 5.000 kwh'ın üzerindeyse, yani elektrik faturanız aylık ortalama 150 TL'den fazla geliyorsa siz de serbest tüketici olabilir, indirimli elektrikten devletin kontrolü ve desteğiyle yararlanabilirsiniz. Siz de indirimli elektrik kullanın ve kara geçin.